• 26 фев / 19:00
 • 21 фев / 17:30
 • 16 фев / 18:00
 • 6 фев / 17:30
  37:25
 • 17 јан / 16:00
  31:19
 • 9 јан / 17:30
  22:21
 • 21 нов / 17:30
  37:25
 • 14 нов / 16:30
  28:27
 • 8 нов / 17:00
  15:25
 • 1 нов / 15:15
  33:24

Livescore

 • ЕХФ Лига на шампиони - Главна Фаза 2015/2016

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Будуќност7511188:14211
  2Ѓер7511174:15711
  3Вардар7403185:1718
  4ЦСМ Букурешт7313167:1627
  5Митјиланд7214152:1745
  6Савхоф7007141:2010
 • Скопско Супер Женска лига 2015/2016

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Вардар јуниор8800253:15724
  2Металург8701267:16021
  3Куманово9504230:24015
  4Прилеп8305168:2069
  5Ѓорче7214134:1817
  6Пелистер9216176:2287
  7Овче Поле9027187:2422
Handball. France - LFH. Women.
Nice W – Metz W 23:23 (11:11)
HBC Nimes W – Besancon W 25:22 (15:10)
Handball. Iceland - Olis deildin. Women.
Stjarnan W – Haukar W 16:25 (4:17)
Handball. Denmark - 1st Division. Women.
DHG Odense W – Roskilde Handbold W 27:26 (15:15)
Handball. Women. Champions League. Main round.
IK Savehof W – Midtjylland W 32:24 (17:11)

Биди мангуп, навивај за Вардар!

Фан шоп

наскоро...

Дополнителни информации околу производите во фан шопот можете да добиете во продавницата што се наоѓа во сала во СЦ „Јане Сандански“ или на телефонските броеви:

+389 2 2401-984 и +389 70 324-965

Спонзори и пријатели